10 / 10
از 1 کاربر

شستشوی شیشه نمای ساختمان

 شستشوی شیشه نمای ساختمان

شستشوی شیشه نمای ساختمان

تاریخچه ی کشف شیشه و استفاده از آن توسط بشر، عمری به اندازه ی تمدن بشری دارد . انسان برای دفاع از خود در برابر تهدید های محیطی، با صیقل دادن سنگ، اقدام به درست کردن سرنیزه و خنجر کرد . نکته ی جالب این است که به طور اتفاقی در هنگام صیقل دادن سنگ های اتش فشانی ( سیلیس ) متوجه روشنایی و عبور نور از سنگ شده و از همان موقع میتوان گفت شیشه توسط بشر مورد استفاده قرار گرفت . در سال 1903 شیشه های چندلایه توسط ادوارد، دانشمند فرانسوی به طور اتفاقی کشف شد . شیشه های چند لایه از اتصال چندلایه شیشه ی معمولی به همراه پلاستیک ساخته شده است که به کمک حرارت به یکدیگر متصل شده اند . از شیشه های چندلایه در نمای شیشه ای ساختمان ها استفاده می شود .  استفاده از شیشه در نمای ساختمان دارای مزایای بسیاری است که در زیر تعدادی از آنها را با هم مرور میکنیم :

شیشه کنترل کننده و عایق صداست و از انتقال صوت جلوگیری می کند .

میتوان از انرژی نورخورشید و مزایای بی بدیل آن استفاده کرد .

نسبت به سایر مصالح بار کمتری دارد و موجب سبک شدن ساختمان می شود .

تنوع رنگ بالایی دارد و میتوانیم سلیقه ی خود را بیش از پیش اعمال کنیم .

نسبت به سایر مصالح مورد استفاده در نما، هزینه ی کمتری دارد .

 

در این مقاله به بررسی روش هایی میپردازیم به کمک آنها میتوانید اقدام به شستشوی شیشه نمای ساختمان خود نمایید . قبل از هرچیز لازم به ذکر است که در این متن درباره موارد زیر صحبت میکنیم :

  • شستشوی شیشه نمای ساختمان به شیوه کار با طناب
  • شستشوی شیشه نمای ساختمان به روش دستی
  • شستشوی شیشه نمای ساختمان به روش واترجت
  • عوامل موثر برهزینه ی شستشوی شیشه نمای ساختمان

در صورت کثیف بودن شیشه ها و تجمع فضولات حیوانات به روی آن، نمیتوانیم به طوری که باید و شاید از زیبایی فضای بیرون استفاده کنیم و مجبوریم تا در فواصل زمانی مشخص، اقدام به شستشوی نمای شیشه ای ساختمان خود بنماییم . شستشوی شیشه نمای ساختمان علاوه بر زیبایی بصری که برای ببینده ساختمان از داخل فراهم میکند، موجب درخشندگی و تاثیر هرچه بیشتر نمای بیرونی ساختمان می شود، به عبارتی شستشوی شیشه نمای ساختمان تاثیر به سزا و مهمی بر زیبایی شکل ظاهری ساختمان دارد .

 

شستشوی شیشه نمای ساختمان به شیوه کار با طناب

برای شستشوی شیشه نمای ساختمان و دسترسی مناسب به نما، باید در گام اول مشخص شود که میتوان از کدام شیوه جهت دسترسی به نمای ساختمان استفاده کرد . میتوان با استفاده از کلایمر، داربست، بالابر و طناب به نمای ساختمان دسترسی پیدا کرد به طورمثال امکان استفاده از بالابر در نماهایی که سطوح زیرین آنها شیب دار است وجود ندارد همینطور استفاده از شیوه ی کار در ارتفاع به کمک طناب برای ساختمان هایی که دارای پیشانی عریضی هستند مقدور نمی باشد و شیوه شست و شوی شیشه نمای ساختمان با توجه به نمای ساختمان انتخاب میشود .

توجه داشته باشید که استفاده از طناب برای شستشوی شیشه نمای ساختمان علاوه بر ایجاد آزادی مناسب برای ارتفاع کار جهت شستشوی شیشه نمای ساختمان، ایمنی لازم را جهت شست و شوی شیشه فراهم می آورد و اگر مانعی چون پیشانی ساختمان یا شرایط غیر قابل پیش بینی دیگری وجود نداشته باشد استفاده از شیوه کار در ارتفاع به کمک طناب، مناسب ترین شیوه از لحاظ ایمنی و قیمت جهت شستشوی شیشه نمای ساختمان است .

 

شست و شوی شیشه نمای ساختمان به روش واترجت

پس از انتخاب مناسب ترین شیوه جهت شستشوی شیشه نمای ساختمان ، باید با توجه به حجم و نوع آلودگی از مناسب ترین روش جهت شستشوی شیشه نمای ساختمان بهره گرفت . مناسب ترین فاصله زمانی جهت تمدید شستشوی شیشه نمای ساختمان، بین چهار تا شش ماه است . اگر در این فاصله زمانی اقدام به شست و شوی شیشه نمای ساختمان خود نمایید،میتوانید از ایجاد آلودگی به میزان و حجم زیاد به روی شیشه نمای ساختمان خود جلوگیری کرده و ساختمان را همیشه از لحاظ ظاهری در بهترین فرم خود نگه دارید علاوه بر این میتوانید جهت شست و شوی شیشه نمای ساختمان خود به تنهایی از آب استفاده کنید و دیگر نیازی به استفاده از سایر مواد شست و شوی شیشه نیست .

برای شستشوی شیشه نمای ساختمان که آلودگی شدیدی روی آن وجود دارد ابتدا شیشه توسط دستگاه واترجت و با فشار آب خروجی بین 130 تا 150 بار شسته میشود . دستگاه واترجتی که به این منظور مورد استفاده قرار میگیرد، نسبت به دستگاه های کارواش خودرو، فشار آب خروجی بیشتری دارد . پس از شستشوی شیشه نمای ساختمان با استفاده از واترجت، با استفاده از روش دستی اقدام به تکمیل عملیات شستشوی شیشه نمای ساختمان میکنیم .

 

شستشوی شیشه نمای ساختمان به روش دستی

پس از اتمام عملیات شست و شوی شیشه نمای ساختمان به کمک دستگاه واترجت، با استفاده از ابر و طی اقدام به تکمیل عملیات شست و شوی شیشه نمای ساختمان میکنیم به گونه ای که در فضاهایی که آلودگی بیشتری وجود دارد با استفاده از ابرو طی اقدام به شست و شوی شیشه نمای ساختمان با دقت بیشتر کرده و سپس برای نماندن اثری از قطرات آب به روی شیشه نمای ساختمان، به کمک طی خشک کن و پارچه اقدام به خشک کردن شیشه نمای ساختمان میکنیم .

لازم به ذکر است که در صورت نظافت مستمر شیشه های نمای ساختمان، دیگر نیازی به استفاده از واترجت نمی باشد و شستشوی دستی شیشه کفایت می کند .

 

عوامل موثر برقیمت شست و شوی شیشه نمای ساختمان

تمامی مواردی که تا به حال بیان شده اند در تعیین قیمت شست و شوی شیشه نمای ساختمان موثرند، این عوامل را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

  • شیوه ی اجرای کار ( هزینه اجرای کار با طناب مقرون به صرفه تر از اجرا با داربست می باشد )
  • میزان آلودگی سطح مورد نظر
  •  پیچیدگی معماری نمای ساختمان

 

بعضی از خدمات نماروز :

شستشوی نمای ساختمان

تعویض شیشه نمای ساختمان

جوشکاری در ارتفاع

نقاشی نما

نصب توری مرغی نورگیر

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :