9 / 10
از 24 کاربر

نماشویی با قیمت ارزان

نماشویی

نماشویی با بهترین کیفیت

نماشویی ساختمان چیست و چه باید و نباید هایی دارد؟

نماشویی با ارزان ترین قیمت از فعالیت های مهم در زمینه ی نگهداری از ساختمان می باشد و مانند هر کار فنی دیگری نکات اجرایی مهمی دارد که بایستی قبل از اقدام به نماشویی ساختمان با آنها آشنا شوید . چنانچه قصد نماشویی ساختمان خود را دارید بهتر است با بررسی موارد زیر بهترین تصمیم را جهت اجرای کار خود اتخاذ نمایید . 

  • شیوه ها و ایمنی در اجرای نماشویی
  • زیرساخت، ایمنی و ابزار کار در ارتفاع و نماشویی باطناب
  • روشهای نماشویی با توجه به جنس نمای ساختمان            
  • کاربرد مواد نانو در نماشویی
  • دوره زمانی اجرای نماشویی متناسب با جنس نما 
  • نماشویی در تهران
  • و قیمت نماشویی

در ادامه موضوعات فوق بررسی می شود .


 

نماشویی با طناب رایج ترین شیوه با امنیتی فوق العاده

استفاده از طناب، داربست، کلایمر و انواع بالابر برای دسترسی به نقاط مرتفع کاربرد دارند که معیارهایی چون ایمنی، تناسب با هدف پروژه، مدت زمان اجرای کار و هزینه اجرای کار در کنار امکان استفاده از هر کدام از این روش ها در زمان انتخاب آن ها اهمیت پیدا می کند .

برتری کار با طناب در تمامی موارد فوق نسبت به دیگر روش ها باعث شده است که نماشویی با طناب رایج ترین روش برای بهترین نماشویی باشد و تنها در صورت عدم امکان استفاده از این روش، از روش های دیگر استفاده می شود .

گروه نماروز ، نماشویی با بهترین کیفیت و قیمت را به شما ارائه می کند بنابراین برای نماشویی ارزان قیمت و با کیفیت به همکاران ما تماس بگیرید. نماشویی و شستشوی نمای ساختمان امری ضروری به منظور حفاظت از ساختمان است. نماشویی هم در ابتدای ساخت ساختمان ها به منظور از بین بردن لکه های مصالح ساختمانی و زیبایی بیشتر آن استفاده می شود، همچنین از نماشویی در زمان آلوده شدن سطح ساختمان ها می توان بهره برد. همان طور که ما به بخش داخلی ساختمان اهمیت می دهیم ، باید به نمای ساختمان نیز توجه داشته باشیم زیرا نمای ساختمان سهم زیادی از زیبایی ساختمان دارد. وجود آلاینده و گرد و غبار و... موجب آلودگی نما شده و از این رو نیاز است که نمای ساختمان به طور مداوم مورد شستشو قرار گیرد. قیمت نماشویی بسیار مناسب بوده و با انجام نماشویی با بهترین کیفیت و قیمت می توانید از بروز هزینه های بیشتر به علت ریزش نمای ساختمان و آسیب نما جلوگیری کنید.

قیمت نماشویی

در نماشویی با  توجه به نوع و میزان آلودگی از دستگاه های مختلف استفاده می شود. قیمت نماشویی با توجه به تعداد طبقات و متراژ ساختمان محاسبه می شود، همچنین میزان جرم و کثیف بودن نما در برآورد قیمت نماشویی موثر می باشد. بسیار مهم است که خدمات نماشویی با بهترین کیفیت و قیمت را دریافت کنید و به همین دلیل گروه نماروز می تواند به شما کمک کند که نماشویی ارزان قیمت همراه با کیفیتی عالی دریافت کنید.

نماشویی ارزان قیمت

چنانچه نمای سازه تمیز نگردد، علاوه بر نازیبا شدن جلوه ی ساختمان ، آلودگی ها به لایه های زیرین نما رسوخ پیدا کرده و موجب از بین رفتن نما می شوند. با استفاده از نماشویی ارزان قیمت می توان از مشکلات نما در امان ماند. امروزه شرکت هایی خدمات نماشویی را ارائه می کند که گروه نماروز با بهره گیری از نیروی متخصص و استفاده از ابزار ها و لوازم مورد نیاز ، نماشویی ارزان قیمت را با بالاترین سطح کیفی ارائه می کند. 

نماشویی

زیرساخت، ایمنی و ابزار کار در ارتفاع و نماشویی با طناب(راپل)

برای اجرای نماشویی راپل کافیست بخش هایی روی بام ساختمان تعبیه شده باشد که ارتفاع کار با بستن طناب اصلی و حمایت خود به آن، از مستحکم بودن آن مطمئن باشد . محل هایی مانندگیره گاور نر در اتاق آسانسور، پایه هواساز، ستون ساختمان و خیلی نقاط دیگر امکان این استفاده را دارند .

کارگاه گرفتن در نماشویی 

  

در صورت وجود زیرساخت مناسب جهت کار با طناب تنها مساله باقی مانده وجود امکان دسترسی به نمای ساختمان می باشد که ممکن است به دلیل وجود پیشانی در ساختمان محدودیت هایی در اجرا بوجود آید .

در صورت وجود شرایط فوق می توان از افزودن رول بولت به ساختمان و یا استفاده از دیگر روش های نماشویی به کمک داربست ، بالابر یا کلایمر بهره برد که در این شرایط بهتر است برای انتخاب روش نماشویی از بازدید حضوری کارشناسان بهره بگیرید .

ایمنی استفاده از طناب برای دسترسی به ارتفاع در ورزشهای کوه نوردی و صخره نوردی امری اثبات شده است، اصول و قوانین حاکم به این ورزش ها به صخره نوردی صنعتی منتقل شده که نماشویی با طناب از زیر شاخه های این رشته می باشد .

استفاده از کارگاه ایمن جهت بستن طناب که پیشتر در مورد آن توضیح داده شد، استفاده بدون قید و شرط از دو طناب به عنوان طناب های اصلی و طناب حمایت و نهایتا استفاده از ابزار فرود و حمایت سلامت برای یک شخص آموزش دیده، ضامن امنیت فوق العاده در اجرای نماشوی ساختمان با طناب می باشد .

استفاده از دو طناب در نماشویی

                                                                                                                                  

نماشویی با توجه به جنس نمای ساختمان و میزان آلودگی سطح

نماشویی با قیمت مناسب هم مانند نظافت هر سطح دیگری نیازمند استفاده از مناسب ترین ابزار و مواد شوینده می باشد که علاوه بر تامین کیفیت نهایی کار، هزینه های اجرای کار را نیز در سطحی مقرون به صرفه نگه دارند .

عموم آلودگی نمای ساختمان مربوط به ذرات معلق گرد و غبار هوا می باشد که برای تمیز کردن آنها استفاده از آب کفایت می کند، اگر فواصل نماشویی ساختمان بیش از حد شود، این آلودگی ها بر روی سطح رسوب خواهد کرد که در این صورت برای نظافت مطلوب نما به استفاده از مواد شوینده نیاز خواهیم داشت .

عدم اجرای نماشویی در بلند مدت سبب رسوب شدید آلودگی بر سطح می شود که در صورت آسیب دیدن سطح نمای ساختمان، تمیز کردن این آلودگی ها و برگرداندن نما به حالت ابتدایی امکان پذیر نخواهد بود .

 

 رسوبی که با نماشویی از بین نمی رود

علاوه بر موارد فوق میزان بالای آلودگی نمای ساختمان باعث افزایش زمان اجرای کار و قیمت نماشویی می گردد .

در ادامه به معرفی کوتاهی از ابزار لازم برای نماشویی و سپس راهکار های مناسب برای نظافت سطوح مختلف خواهیم پرداخت .

 

دستگاه واترجت ابزاری با نقشی پررنگ در نماشویی

یک از ابزارهایی که در نماشویی نقش مهمی ایفا می کند دستگاه واترجت است که در انواع سه فاز، تک فاز و بنزینی موجود است . این وسیله با تامین فشار بالا در آب خروجی، ابزاری مفید جهت نظافت تمامی سطوح از جمله سطوح صیقلی مانند شیشه، کامپوزیت و سطوح غیر صیقلی مانند آجرنما، نمای سیمانی، نمای کنیتکس و انواع نمای سنگی می باشد . از دستگاه واترجت برای اجرای نماشویی سندبلاست هم استفاده می شود، در ذهن داشته باشید که دستگاه های واترجت صنعتی تنها یک ورودی و یک خروجی آب دارند و استفاده از مواد شوینده توسط این دستگاه امکان پذیر نمی باشد .

روش دیگری که برای نظافت نما کاربرد دارد نماشویی به روش دستی می باشد، در این روش از ابزار ساده اما بسیار کاربردی مثل ابر، طی، دستمال، اسکاچ و تیغ شیشه برای انجام ظریف کاری های نظافت نماهای صیقلی همچون شیشه و کامپوزیت استفاده می شود .

 

نماشویی نمای کامپوزیت و نمای شیشه با آلودگی ضعیف

نظافت نما در این شرایط در آسوده ترین حالت خود می باشد، این شرایط تنها در صورتی حاصل می‌شود که مدت زمان زیادی از آخرین اجرای نماشویی ساختمان نگذشته باشد که کافیست از شیوه نماشویی دستی برای ساختمان استفاده کرد. اگر آلودگی سطح ضعیف باشد نماشویی به صورت یک مرحله ای انجام می‌شود و می‌توان تمامی آلودگی سطح را بوسیله ابر و طی نظافت نمود.

در این صورت سرعت پیشرفت اجرای کار بالا خواهد بود که این عامل در کاهش قیمت نماشویی موثر است .

 

نماشویی نمای کامپوزیت و نمای شیشه با آلودگی شدید

در صورتی که مدت زمان زیادی نماشویی ساختمان به تعویق بیفتد، برای از بین بردن لایه های خاک نما باید ابتدا از دستگاه واترجت استفاده کرد .

پس از آن نیز نمای ساختمان باید به شیوه ی دستی شستشو داده شود تا کیفیت نماشویی با از بین بردن لکه های به جا مانده از آب واترجت، گل و لای باقی مانده بر چهارچوب پنجره ها و دیگر نقاط در دسترس نمای ساختمان به حد مطلوب برسد .

استفاده از برخی محلول های اسیدی به جهت از بین بردن آلودگی هایی که به رسوب تبدیل شده اند آخرین گام برای نظافت این سطوح می باشد .

 

نماشویی کنیتکس، نماشویی آجرنما، نمای سیمانی و نمای سنگی با آلودگی ضعیف

نماشویی آجر نما با واترجت

در صورتی که این دسته از نما به طور مرتب نظافت شده باشند و رسوبی از آلودگی بر روی نما ایجاد نشده باشد اجرای واترجت و سپس نماشویی دستی پنجره ها برای دست آوردن کیفیتی مطلوب کافیست. با این وجود پیشنهاد می‌شود برای نماشویی این سطوح از دستگاه واترجت سه فاز استفاده شود که علاوه بر افزایش میزان پاکسازی نما، مدت زمان اجرای عملیات نماشویی ساختمان نیز کاهش یابد.

 در نظر داشته باشید که پیش از شروع کار با واترجت، بایستی تمامی تجهیزات برقی موجود در نما مانند دوربین‌های حفاظتی، آیفون و جعبه های تقسیم برق به خوبی در مقابل نفوذ آب مقاوم سازی شود تا از ایجاد آسیب به تجهیزات ساختمان جلوگیری گردد.

  

نماشویی کنیتکس، نماشویی آجرنما، نمای سیمانی و نمای سنگی با آلودگی شدید

اگر نمای ساختمان از مصالح غیر صیقلی ای تشکیل شده باشد که در اثر رسوب آلودگی، زنگ زدگی، رنگ و ..... قصد نظافت آن را دارید باید از شیوه واترسندبلاست برای لایه برداری از سطح استفاده کنید . در این روش، نماشویی بوسیله پاشش دانه های سیلیس بر روی سطح به کمک فشار آب خروجی از واترجت انجام می شود. البته در نظر داشته باشید که این روش تنها برای نماشویی سنگ تراورتن پیشنهاد می‌گردد و اجرای آن بر روی دیگر سطوح موجب ایجاد آسیب به متریال تشکیل دهنده نما می‌گردد. به طور کلی اجرای سندبلاست نیازمند مهارت بالای مجری کار جهت اجرای بی نقص کار می‌باشد. 

ضمنا پیشنهاد می‌شود که پس از اجرای سندبلاست سنگ تراورتن، سطح را توسط رزین یا مواد نانو آبگریز کرده تا از آلودگی مجدد آن جلوگیری نمایید.

 

کاربرد مواد نانو در نماشویی

نماشویی با نانو هم مانند خیلی دیگر از زیر شاخه های صنعت نانو در کشور با اغراق و اسطوره سازی همراه شده است .

بخش اصلی عنوان شده در کاربرد مواد نانو در نماشویی تنها یک رویه تبلیغاتیست . در ابتدا باید بدانیم که استفاده از این مواد جنبه ی نظافتی ندارد و قرار نیست با استفاد از آنها لکه ای از بین برود .

بلکه این مواد قرار است پس از اتمام نماشویی به عنوان نگهدارنده استفاده شوند تا عمر تمیزی نمای ساختمان از طریق آب گریزی و غبار گریزی نما افزایش یابد .

نکته مهم، عدم ایجاد پیوند مناسب بین مواد نانو و سطوح صیقلی مانند شیشه است . به این معنی که استفاده از مواد نانو پس از نماشویی نمای شیشه ای کاربرد ندارد .

از مواد نانو جهت آبگریز و غبار گریز کردن نمای غیرصیقلی میتوان استفاده کرد که بهتر است در این مورد از نظر کارشناسان اجرایی استفاده نمایید .

 

دوره زمانی مناسب نماشویی برای انواع سطوح 

جنس نما

فاصله زمانی (ماه)

شیشه

4تا 6

کامپوزیت

6 تا 12

نمای کنیتکس

12 تا 24

سنگ تراورتن

12 تا 24

آجرنما

12 تا 24

سیمان

12 تا 36

سنگ گرانیت

12 تا 36

 

قیمت نماشویی تحت تاثیر چه عواملی می باشد

از ابتدای این مقاله تا اینجا در خصوص

  • شیوه های نماشویی شامل کار با طناب، داربست، کلایمر و بالابر
  • روش های  نماشویی شامل استفاده از واترجت، شستشوی دستی، استفاده از مواد اسیدی و واترسندبلاست با توجه به جنس نما و میزان آلودگی سطح
  • کاربرد مواد نانو در نماشویی

صحبت شد که همگی معیارهایی تاثیرگذار در قیمت نماشویی برای پروژه نهایی اجرای کار می باشند .

به صورت کلی با توجه به اینکه به ندرت در اجرای نماشویی از مواد اولیه استفاده می شود، قیمت نماشویی تابع زمان صرف شده، پیچیدگی و دشواری اجرا و کیفیت ارائه کار می باشد ؛ و ما سعی کردیم با ارزانترین قیمت خدمات نماشویی را به مشتریان عزیر ارائه دهیم.

1مجموع 2 محصول
نماشویی در کرج

نماشویی در کرج

برای آشنایی با نکات نماشویی در کرج به مطالعه این مقاله بپردازید
1مجموع 2 محصول
ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :