10 / 10
از 26 کاربر

شستشوی نمای ساختمان

شستشوی نمای ساختمان

اجرای تخصصی شستشوی نمای ساختمان با قیمت مصوبه اتحادیه در سال 1403 توسط بهترین مجری نماشویی در ایران

( نماشویی ساختمان خود را به گروه تخصصی کار در ارتفاع نما روز بسپارید با مشاورین ما جهت شستشوی با کیفیت نمای ساختمان خود در تماس باشید )

شستشوی نمای ساختمان، ایمنی، نانو و قیمت؟

چنانچه تصمیم به شستشوی نمای ساختمان خود دارید با بررسی موارد زیر که در برگیرنده مهمترین نکات ایمنی و اجرایی در پاکسازی نمای ساختمان است می‌توانید بدون نگرانی از نتایج اجرای کار نسبت به شستشوی نمای ساختمان خود اقدام نمایید.

  • شیوه ها و ایمنی در اجرای شستشوی نما
  • روشهای شستشوی نمای ساختمان متناسب با جنس نما
  • کاربرد نانو ذرات در شستشوی نمای ساختمان
  • مناسب‌ترین دوره زمانی اجرای شستشوی نمای ساختمان
  • عوامل موثر بر قیمت شستشوی نمای ساختمان

شناخت در مورد موارد فوق که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت، به شما کمک خواهد کرد که بهترین تصمیم جهت شستشوی نمای ساختمان‌تان را اتخاذ کنید .

 

شستشوی نمای ساختمان با کدام شیوه کارآمد تر است؟

برای دسترسی به نمای ساختمان از روش هایی چون استفاده از بالابر، کلایمر، داربست و طناب می توان استفاده کرد .

در گام اول باید مشخص شود که کدام یک از روش های فوق برای ساختمان شما کارایی دارند، به طور مثال امکان استفاده از بالابر در سطوح شیب دار و استفاده از طناب برای ساختمان هایی که پیشانی دارند وجود ندارد .

موضوع مهم دیگر برای اجرای شستشوی نمای ساختمان مبحث رعایت ایمنی در حین اجرا می باشد . در این خصوص کار با طناب ایمنی و آزادی عمل را توأمان برای مجری کار فراهم می کند و از این لحاظ نسبت به دیگر شیوه ها برتری دارد . در صورتی که از دیگر شیوه های اجرایی برای شستشوی نمای ساختمان استفاده می کنید باید دقت فوق العاده ای در تامین ایمنی مجری کار داشته باشید .

هزینه و مدت زمان اجرای پروژه نیز به طور مستقیم به شیوه ی اجرای کار بستگی دارد، هر دو این معیارها در شیوه ی استفاده از طناب در حالت بهینه قرار می گیرند. در کل پیشنهاد میشود در صورت امکان اجرای کار با طناب، از این روش برای شستشوی نمای ساختمان استفاده کنید .

 

زیرساخت، ایمنی و ابزار کار در ارتفاع با طناب جهت شست و شوی نمای ساختمان(راپل)

زیرساخت های اساسی شستشوی نمای ساختمان با طناب، روی بام ساختمان تعبیه شده است و به معنی محل هایی برای بستن طناب به جهت اجرای کار می باشد ، وجود این زیر ساخت هاست که اجرای کار را شدنی می کند. می توان از پایه های موتور و گیره گاور نر آسانسور، ستون های ساختمان یا پایه هواساز ها به این منظور استفاده کرد . به بستن طناب به این زیرساخت ها اصطلاحا کارگاه گرفتن گفته می شود .

اجرای کارگاه جهت شستشوی نمای ساختمان

 

در صورت بهره گرفتن از کارگاه های ایمن، ابزار سالم و رعایت دیگر نکات ایمنی در حین اجرای کار، ایمنی مجری کار تضمین شده می باشد و مشکلی برای اجرای شستشوی نمای ساختمان با طناب وجود نخواهد داشت .

روش های شستشوی نمای ساختمان متناسب با جنس و میزان آلودگی نما

پس از انتخاب بهترین شیوه جهت شستشوی نما باید از روشی متناسب با نوع و حجم آلودگی ها برای نظافت نما استفاده کنید .

اگر در فواصل زمانی مناسب اقدام به شستشوی نمای ساختمان شود، به علت عدم ایجاد جرم و رسوب بر روی سطوح، می توان نظافت را با آب انجام داد و در نتیجه هزینه ی اجرای کار را مقرون به صرفه کرد . در غیر اینصورت بایستی از روش های متنوعی با مواد پاک کننده جهت نظافت نما بهره برد .

نظافت منظم نما علاوه بر کاهش هزینه شستشوی نمای ساختمان سبب نگهداری و حفظ سلامت نما نیز خواهد شد .

در غیر اینصورت ممکن است رسوب بر روی سطح نما در حدی باشد که امکان پاکسازی کامل آن میسر نباشد .

رسوب ایجاد شده بر روی سنگ نمای ساختمان

 

شستشوی نمای ساختمان به روش واترجت و دستی

روش هایی که برای شستشوی نمای ساختمان وجود دارد ترکیبی از استفاده از فشار آب توسط دستگاه واترجت و شستشوی دستی با ابر و طی است .

دستگاه های واترجتی که به این منظور استفاده می شود نسبت به دستگاه های کارواش خودرو فشار خروجی آب بیشتری دارند . این دستگاه ها در مدل های تک فاز، سه فاز و دیزلی موجود می باشند .

فشار آب خروجی این دستگاه ها بین 130 تا 350 بار متغیر است .

دستگاه واترجت در شستشو به روش سند بلاست نیز استفاده می شود .

روش دیگر برای نظافت نمای ساختمان روش دستی با استفاده از ابر، طی، تیغ و موادشوینده است که برای ظریف کاری و بهبود کیفیت نظافت استفاده می شود .

 

شستشوی نمای ساختمان برای کامپوزیت و نمای شیشه با آلودگی ضعیف

در اینصورت با استفاده از روش دستی ابر و طی، شیشه، کامپوزیت و چهارچوب ها تمیز می شود .

این ساده ترین روش نظافت و شستشوی نمای ساختمان از لحاظ اجرایی می باشد . این موارد سبب کاهش هزینه های تمام شده اجرای کار می گردد .

 

نماشویی نمای کامپوزیت و نمای شیشه با آلودگی شدید

اگر مدت زمان زیادی از شستشوی نمای ساختمان گذشته باشد، آلودگی روی نما جمع می شود، این وضعیت می تواند سبب ایجاد رسوب بر روی نما شود .

در این صورت ابتدا لایه های  خاک با دستگاه واترجت تمیز می شوند و در مرحله بعدی با روش دستی و از بین بردن لکه های آب واترجت و گل ولای باقی مانده بر روی نما کیفیت نهایی کار به حد مطلوب می رسد .

در صورتی که پس از اجرای این دو مرحله همچنان رسوبی بر روی نمای ساختمان باقی مانده باشد، باید با توجه به جنس نمای ساختمان و رسوب به جا مانده بر روی نما، به استفاده از مواد اسیدی اقدام نمود .

 

شستشوی نمای ساختمان برای غیرصیقلی با آلودگی ضعیف

منظور از نمای غیرصیقلی مصالحی چون کنیتکس، سیمان، آجر و سنگ می باشد .

به منظور نظافت نمایی با این شرایط، کافیست که از نظافت با دستگاه واترجت استفاده کرد، پیشنهاد می‌شود که در اجرای شستشوی نمای ساختمان برای سطوح غیرصیقلی از دستگاه واترجت سه فاز که آب خروجی را با فشار بیشتری تامین می‌کند استفاده شود .

 

شستشوی آجر نمای ساختمان

 

شستشوی نمای ساختمان در سطوح غیرصیقلی با آلودگی شدید

شستشوی نمایی با این خصوصیات و به قصد از بین بردن اثرات رسوب، رنگ، زنگ زدگی و شوره به روش واترسندبلاست انجام می شود .

برای شست و شوی نمای ساختمان با روش واترسندبلاست از پاشش دانه های سیلیس به کمک فشار آب خروجی دستگاه واترجت استفاده می شود .

در واقع حین اجرای این روش یک لایه از سطح برداشته میشود که همین امر موجب پاکیزگی نمای ساختمان خواهد شد . در نظر داشته باشید که استفاده از این روش برای شستشوی نمای ساختمان سبب بروز خساراتی به نمای ساختمان نیز خواهد شد، به همین دلیل اجرای سندبلاست برای شستشوی نمای ساختمان توسط نماروز توصیه نمی‌شود . 

 

آیا شستشوی نمای ساختمان با مواد نانو واقعیت دارد؟

در همین ابتدا خیال شما را در مورد این که استفاده از مواد نانو برای شستشوی نمای ساختمان کار صحیحی نیست راحت می کنیم و استفاده از مواد نانو جهت شستشو امری تبلیغاتیست نه امری اجرایی .

مواد نانو توانایی ایجاد خاصیت آب گریزی در سطوح را دارند که این به معنای ضد آب کردن سطح است نه نظافت آن .

ضمنا این مواد به دلیل عدم ایجاد پیوند با سطوح صیقلی مانند شیشه، برای آب گریز کردن این سطوح کاربرد ندارند و از آنها تنها برای ضد آب کردن سطوح غیرصیقلی استفاده می شود .

علاوه بر اینکه ضد آب کردن سطوح غیر صیقلی را می توان توسط موادی چون رزین ها، مواد پلیمری و مواد دو جزئی نیز انجام داد .

 

دوره زمانی مناسب نماشویی برای انواع سطوح 

جنس نما

فاصله زمانی (ماه)

شیشه

4تا 6

کامپوزیت

6 تا 12

نمای کنیتکس

12 تا 24

سنگ تراورتن

12 تا 24

آجرنما

12 تا 24

سیمان

12 تا 36

سنگ گرانیت

12 تا 36

قیمت شستشوی نمای ساختمان چگونه تعیین می شود؟

تمام مواردی که در این مقاله ذکر شده مانند شیوه اجرای کار و روش انتخابی با توجه به آلودگی سطح و مواردی چون زمان صرف شده جهت اجرای کار، پیچیدگی و دشواری اجرا و کیفیت مورد نظر نهایی، همگی عواملی تاثیرگذار بر روی قیمت نهایی شستشوی نمای ساختمان می باشند . 

1مجموع 2 محصول
شستشوی نمای ساختمان در پردیس

شستشوی نمای ساختمان در پردیس

این مقاله دربرگیرنده نکاتی برای شستشوی نمای ساختمان می‌باشد، در صورت مطالعه مقاله شستشوی نمای ساختمان دیگر نیازی به خواندن این متن ندارید .
1مجموع 2 محصول
ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :