9 / 10
از 13 کاربر

نصب توری مرغی نورگیر

نصب توری مرغی

نصب توری مرغی نورگیر، حیاط خلوت، بالکن و نصب توری پاسیو

نورگیر در ساختمان علاوه بر تامین نور طبیعی محیط داخلی وظیفه تهویه ساختمان را نیز برعهده دارد که به همین دلیل قوانین سختگیرانه‌ای برای ساخت آن در نظر گرفته شده است، به طور مثال توصیه می‌شود برای پوشاندن سقف و دیواره نورگیر از مصالح غیر شفاف و مصالحی که مانع گردش هوا می‌شود استفاده نشود و عموما از مصالحی مانند ورق آکریلیک، پلی کربنات، پی وی سی، شیشه و انواع توری از قبیل نصب توری فرنگی برای محفظ کردن نورگیر استفاده می‌‌شود. امروزه یکی از مشکلات عمده نورگیرها لانه‌سازی پرندگان است.

محفوظ نگه داشتن ساختمان از ورود پرندگان یکی از موارد مهم در ساخت و معماری ساختمان می باشد که گاها مورد غفلت قرار گرفته و سبب بروز مشکلاتی برای ساکنین ساختمان می شود، یک از راه حل های دائمی جهت عدم ورود پرندگان به داخل ساختمان نصب توری مرغی در نورگیر و بالکن ساختمان می باشد . برای دریافت اطلاعاتی در زمینه نصب توری پاسیو با ما همراه باشید .

در این مقاله به

 1. جزئیاتی در خصوص نصب توری مرغی به روش کار با طناب
 2. ویژگی های انواع مختلف توری مرغی
 3. بررسی انواع فنس های فلزی، کدام یک برای نصب توری پاسیو مناسب است؟
 4. مراحل اجرای نصب توری مرغی
 5. قیمت نصب توری مرغی

خواهیم پرداخت تا بتوان با انتخاب متناسب ترین مانع جهت ورود پرندگان به نورگیر ساختمان، از آلوده شدن محیط نورگیر ساختمان و گسترش مشکلات مربوط به آن جلوگیری کرد .

 

نصب توری مرغی با طناب

نصب توری مرغی با طناب، معمول ترین روش نصب توری پاسیو

همواره در انتخاب مناسب ترین روش کار در ارتفاع، حفظ ایمنی مجری کار دغدغه اصلی می باشد. معیارهای مهم دیگر مانند هزینه، مدت زمان و کیفیت اجرای کار نیز مسائل مهمی است که پس از ایمنی اجرای کار به آنها پرداخته می شود. کار در ارتفاع با طناب تمامی معیار های فوق را در بهترین حالت قرار می دهد و مناسب ترین روش برای نصب توری مرغی برای نورگیر ساختمان می باشد .

انجام کار با طناب جهت نصب توری پاسیو نیازمند وجود زیر ساخت مناسب در ساختمان به جهت بستن طناب ها یا به اصطلاح کارگاه و نیروی آموزش دیده کار در ارتفاع می باشد. 

در این کار در ارتفاع با طناب مجری کار توسط دو طناب مجزا کار را اجرا خواهد کرد. یکی از این طناب ها به عنوان طناب اصلی استفاده می‌شود و طناب دوم در صورت بروز نقص در اجرای کار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این طناب به زیرساخت‌های موجود در بام ساختمان که توانایی تحمل وزن مجری کار را داشته باشد بسته می‌شود. کانال‌های مقاوم سازی شده کولر، گیره موجود در اتاق آسانسور و پایه‎‌های هواساز از جمله زیرساخت های مورد استفاده در نصب توری مرغی با طناب می‌باشد.

با رعایت تمامی استانداردهای کار در ارتفاع با طناب توسط مجری کار، این روش ایمن ترین راه جهت نصب توری مرغی برای بالکن و نورگیر ساختمان است .   

 

انواع مختلف توری نصب شده در نورگیر چه ویژگی هایی دارند؟

دوام، وزن، زیبایی، اندازه چشمه و قیمت، پنج ویژگی تعیین کننده در انتخاب توری مناسب جهت پوشاندن نورگیر ساختمان می باشد .

هر کدام از توری های پلاستیکی، گالوانیزه و فنس ها ویژگی های متفاوتی دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت .

اهمیت دوام در نصب توری مرغی امریست که به مدت زمان هدف شما جهت نگهداری از بالکن ساختمان دارد . در میان انواع توری، توری های پلاستیکی به علت عدم مقاومت کافی در برابر شرایط جوی و تابش خورشید، کم ترین دوام را دارند( توصیه می‌شود که برای نصب توری پاسیو از این مدل استفاده نشود) و پس از آنها توری های گالوانیزه و سپس فنس ها بیشترین دوام را در نمای ساختمان دارند .

وزن توری ها هم بستگی به جنس آنها متغیر است، بهتر است که وزن متعادلی را برای نصب توری مرغی در نظر بگیریم .

یکی از ویژکی های توری های پلاستیکی رنگ بندی متنوع آنهاست که سبب تناسب استفاده از آنها در بعضی از قسمت های ساختمان می گردد .

از لحاظ قیمتی نیز فنس های سنگین بیشترین و توری های پلاستیکی کمترین قیمت را دارند .

لازم به ذکر است که توری های نخی نیز استفاده زیادی در نصب توری مرغی نورگیر ساختمان دارند .

 

بررسی فنس های فلزی(توری فرنگی یا توری مرغی)، کدام یک برای نصب توری پاسیو مناسب است؟

استفاده از فنس های فلزی یکی از انتخاب های مناسب برای پوشاندن بالکن و نورگیر ساختمان توسط توری مرغی می باشد، این فنس ها انواع مختلفی دارند که در اینجا به معرفی آنها می پردازیم :

 • فنس از جنس گالوانیزه سرد : این محصول رطوبت، هوازدگی و خوردگی مقاومت پایینی دارد و به همین دلیل برای محیط های خارجی مناسب نبوده و نصب آن بر روی نمای ساختمان به عنوان توری مرغی توصیه نمی شود .
 • فنس از جنس گالوانیزه گرم : روش های به کار گرفته شده در تولید گالوانیزه گرم سبب مقاومت فوق العاده این محصول در برابر شرایط سخت محیطی از جمله رطوبت و زنگ زدگی شده است، علاوه بر این، زیبایی فنس های گالوانیزه ی گرم سبب کاربرد بالای این محصول در نمای ساختمان شده است و بیشترین حجم استفاده را در نصب توری مرغی در نورگیر ساختمان ها را به خود اختصاص داده است .
 • فنس هایی از جنس گالوانیزه با روکس پی وی سی :  این محصول دوام و کیفیت بالاتری نسبت به دیگر فنس ها داشته اما به دلیل هزینه ی بالای تولید، برای استفاده های خاص در محیط های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد .

 نصب توری فرنگی با طناب

مراحل اجرای نصب توری مرغی نورگیر 

برای اجرای کامل نصب توری مرغی پاسیو ساختمان بایستی مراحل زیر طی شود تا پس از اتمام اجرا، دیگر مشکلی بابت ورود پرندگان و آلوده کردن نورگیر نداشته باشیم .

 1. شستشوی کامل نورگیر و در صورت نیاز سمپاشی کامل محیط قبل از نصب توری مرغی
 2. شاسی کشی با آهن یا سیم بکسل در سقف نورگیر جهت بستن ابتدای توری مرغی، می توان سقف نورگیر را با ورق های ایرانیت، گالوانیزه یا پلی کربنات پوشاند .
 3. متراژ کردن ابعاد پاسیو برای نصب توری مرغی
 4. آویزان کردن توری و نصب کردن آن بر روی دیوار با پیچ، رولپلاک و واشر، نباید فاصله پیچ ها بیش از 100 سانتی متر باشد، توری باید صاف نصب شود .
 5. در صورتی که عرض پاسیو بیش از عرض توری باشد، باید توری ها را کنار هم قرار داد و آنها را به صورتی به هم دوخت که منفذی برای ورود پرندگان وجود نداشته باشد .

قیمت نصب توری مرغی

قیمت نهایی نصب توری مرغی متاثر از پیچیدگی و سختی اجرا و هزینه مواد مصرفی می باشد، افزایش طبقات ساختمان، بیشتر شدن عرض پاسیو و افزایش کیفیت مواد مصرفی سبب افزایش قیمت نصب توری مرغی خواهد شد .

به یاد داشته باشید که قیمت توری مرغی بر اساس متر مربع می باشد و عوامل اصلی آن شامل جنس توری، قطر مفتول فلزی و ابعاد چشمه ی توری می باشد و هر چه قطر مفتول کمتر شده و ابعاد چشمه ی توری بیشتر شود به دلیل کاهش وزن توری، شاهد کاهش قیمت آن می باشید . به همین دلیل بهتر است جهت اجرای مرقون به صرفه نصب توری مرغی در نورگیر ساختمان تان قبل از خرید توری، به نیازسنجی ساختمان تان اقدام نمایید .

ثبت نظر
توکلی : نماشویی و نصب توری فرنگی
2 0
نماشویی نورگیر و نصب توری فرنگی همراه با رعایت موارد ایمنی با سرعت و کیفیت قابل بود.
مدیریت : پاسخ
0 0
خوشحالیم بابت رضایتتون از نحوه اجرای کار
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :