10 / 10
از 2 کاربر

شستشوی نمای ساختمان در کرج

شستشوی نمای ساختمان در کرج

شستشوی نمای ساختمان در کرج

یکی از خدمات معمول برای نگهداری نمای ساختمان که علاوه بر حفظ جلوه ی زیبای نمای ساختمان سبب حفظ کیفیت مصالح نمای ساختمان می گردد اجرای شستشوی نمای ساختمان می باشد، در این مقاله برای آشنایی بیشتر شما با شستشوی نمای ساختمان در کرج، به شیوه های دسترسی به نمای ساختمان و روش های معمول شستشوی نمای ساختمان در کرج بر اساس جنس و میزان آلودگی سطح نما پرداخته شده است .

در این مقاله موارد زیر بررسی شده است :

 • شستشوی نمای ساختمان در کرج به شیوه ی کار با طناب
 • ابزار استفاده شده در شستشوی نمای ساختمان
 • شستشوی نمای سیمانی
 • شستشوی سنگ نمای ساختمان در کرج
 • شستشوی شیشه و کامپوزیت نمای ساختمان
 • استفاده از مواد نانو در شستشوی نمای ساختمان در کرج
 • عوامل موثر بر قیمت شستشوی نمای ساختمان در کرج

 

شستشوی نمای ساختمان در کرج به شیوه ی کار با طناب

انتخاب مناسب ترین شیوه برای دسترسی به نما، اولین و مهمترین تصمیمی است که برای اجرای شستشوی نمای ساختمان در کرج به آن پرداخته می شود، معمول ترین روش های دسترسی به نمای ساختمان عبارتند از : کار با طناب و استفاده از داربست . هر کدام از این روش ها دارای نقاط ضعف، قوت و کارایی خود می باشند .

در صورتی که بام ساختمان شما دارای ستون هایی با توانایی تحمل وزن مجری کار برای استفاده از طناب باشد، بهتر است که برای شستشوی نمای ساختمان در کرج از شیوه ی کار با طناب استفاده کنید . استفاده از این شیوه سبب کاهش هزینه های اجرایی، افزایش سرعت پیشروی کار و تامین امنیت مجری کار در بالاترین حد ممکن می گردد .

اما چنانچه به دلایلی مانند عدم وجود زیرساخت در بام ساختمان یا نحوه ی معماری نمای ساختمان که سبب عدم دسترسی مناسب به نما می گردد، بایستی از داربست برای اجرای شستشوی نمای ساختمان در کرج استفاده کرد .

 

ابزار استفاده شده در شستشوی نمای ساختمان در کرج

در حالت کلی شستشوی نمای ساختمان به دو روش اجرا می شود، روش اول استفاده از واترجت و روش دیگر شستشوی دستی و استفاده از ابر و طی می باشد . با توجه به جنس و میزان آلودگی سطح ممکن است که از هر دو روش و یا تنها از یک روش برای نماشویی و شستشوی نمای ساختمان در کرج استفاده می شود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت .

در روش استفاده از واترجت، شستشوی سطح بوسیله ی فشار آب خروجی دستگاه صورت می گیرد، برای استفاده از واترجت ورودی آن را به آب شهری وصل میکنیم و همین آب پس تاثیر پذیری از پمپ دستگاه، با فشار بالایی از نازل خروجی دستگاه خارج می شود .

قدرت آب خروجی از دستگاه متاثر از نوع دستگاه واترجت و قدرت پمپ آن می باشد، دستگاه واترجت در انواع دیزلی، تک فاز و سه فاز موجود است که از این بین دستگاه های سه فاز بیشترین قدرت خروجی داشته و برای شستشوی انواع نما در کرج مورد استفاده قرار می گیرند، از دستگاه های تک فاز نیز می توان برای شستشوی نماهایی از جنس شیشه و کامپوزیت استفاده کرد .

در شستشوی دستی نیز از ابزاری مثل ابر، طی، تیغ و اسکاچ برای نظافت دقیق سطح استفاده می شود، استفاده از این روش برای شستشوی نمای شیشه ای و کامپوزیت نمای ساختمان در کرج کاربرد دارد .

 

شستشوی نمای سیمانی در کرج

نمای سیمانی در دسته ی سطوح غیرصیقلی قرار دارد و برای شستشوی آن تنها از دستگاه واترجت استفاده می شود . بهتر است که برای شستشوی نمای سیمانی از دستگاه واترجت سه فاز استفاده شود . در نظر داشتن بازه ی مناسب در شستشوی نمای سیمانی در کرج از اهمیت بالایی برخوردار است و چنانچه مدت زمان زیادی از شستشوی نمای ساختمان بگذرد، ممکن است که تمام آلودگی سطح را نتوان توسط واترجت پاکسازی نمود و برای حفظ جلوه ی نمای ساختمان نیاز به رنگ آمیزی نمای ساختمان باشد .

 

شستشوی سنگ نمای ساختمان در کرج

سنگ های نمای ساختمان به دو دسته ی صیقلی و غیر صیقلی تقسیم می گردند، به طور مثال سنگ های گرانیت صیقلی بوده و سنگ های تراورتن جزء سطوح غیر‌صیقلی می‌باشد، بر اساس این دسته بندی استفاده از روش شستشوی دستی برای سنگ های غیر‌صیقلی امکان پذیر نمی باشد و تنها راه پاکسازی این سطوح استفاده از واترجت سه فاز است . برای پاکسازی دقیق سنگ های صیقلی می توان پس از استفاده از واترجت، بوسیله شستشوی دستی کیفیت نهایی کار را ارتقا داد .

چناچه شستشوی نمای ساختمان در کرج برای نماهای سنگی نیز به تعویق بیفتد، امکان پاکسازی کامل سطح وجود نداشته و ممکن است مجبور به استفاده از روش سندبلاست برای شستشوی نمای ساختمان در کرج شوید .

 

شستشوی شیشه و کامپوزیت نمای ساختمان در کرج

برای شستشوی کامپوزیت و شیشه نمای ساختمان می توان از هر دو روش شستشو با دستگاه واترجت و شستشوی دستی استفاده کرد . چنانچه آلودگی سطح نمای ساختمان شدید باشد بهتر است که شستشوی نمای ساختمان در کرج به صورت دو مرحله ای اجرا شود به عبارت دیگر بهتر است که نما در مرحله ی اول توسط دستگاه واترجت نظافت شده و پس از آن به صورت دستی پاک شود . و اگر آلودگی سطح ضعیف باشد می‌توان سطح را تنها به روش شستشوی دستی پاکسازی کرد .

به صورت کلی روش شستشوی دستی به علت دقت بالایی که در از بین بردن لکه ها دارد بخش جدایی ناپذیری در شستشوی نمای ساختمان در کرج می‌باشد .

 

استفاده از مواد نانو در شستشوی نمای ساختمان در کرج

تکنولوژی تولید مواد نانو توانایی ساخت موادی با خواص جدید را دارد که کارایی این مواد نسبت به حالت عادی بسیار بالاتر است، با این حال تبلیغات گسترده پیرامون مواد نانو صورت گرفته که بخش از آن خلاف واقعیت است .

ابتدا باید بدانید که مواد نانو تاثیری در پاک‎‌سازی سطوح نداشته و از آن به عنوان نگهدارنده‌ی سطح پس اتمام عملیات شستشوی نما استفاده می‌شود و این مواد با ایجاد خاصیت آب‌گریزی و غبارگریزی در سطح سبب پایداری نظافتی سطح می‌شوند . ضمنا به یاد داشته باشید که این مواد تنها برای سطوح غیرصیقلی کاربرد دارند و استفاده از آنها برای شیشه یا کامپوزیت نمای ساختمان امکان پذیر نمی باشد .

 

عوامل موثر بر قیمت شستشوی نمای ساختمان در کرج

تمامی مواردی که در این مقاله بیان شد در قیمت اجرای شستشوی نمای ساختمان در کرج تاثیرگذارند در ادامه به صورت مورد عنوان شده است :

 • شیوه‌ی دسترسی به نمای ساختمان – استفاده از طناب سبب کاهش هزینه های اجرای کار خواهد شد .
 • جنس سطح نمای ساختمان .
 • تعداد مراحل اجرای کار – استفاده از واترجت و شستشوی دستی .
 • استفاده از مواد نانو برای نگهداری از سطوح غیرصیقلی .

 

برخی از خدمات ارائه شده توسط نماروز

شستشوی نمای ساختمان در کرج

نصب دودکش نمای ساختمان

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

آب بندی نمای ساختمان

نقاشی نما

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :